Leaseauto op benzine of diesel vanaf 2027?
Dit verandert er voor werkgevers
Vanaf 1 januari 2027 veranderen de spelregels voor werkgevers die een benzine-, diesel- of hybride leaseauto ter beschikking stellen aan medewerkers. Naast de bestaande leasekosten krijgen werkgevers te maken met een nieuwe werkgeversheffing. Afhankelijk van de cataloguswaarde kan dat oplopen tot duizenden euro’s per auto per jaar.
Wat houdt deze wijziging precies in? En belangrijker: wat betekent dit voor jouw organisatie?
Elke werkdag HR tot je beschikking op elk niveau.
Ervaren HR-professionals helpen je met de uitvoering van HR-taken.
HR volledig afgestemd op jouw wensen en behoeften.
Wat verandert er?
Vanaf 1 januari 2027 betalen werkgevers een pseudo-eindheffing van 12% van de cataloguswaarde voor nieuwe personenauto’s met CO₂-uitstoot die zij aan medewerkers ter beschikking stellen voor privégebruik (waaronder woon-werkverkeer).
- geldt voor nieuwe benzine-, diesel- en hybride personenauto's;
- komt volledig voor rekening van de werkgever;
- staat los van de bijtelling die de werknemer betaalt.
Een rekenvoorbeeld
Een medewerker krijgt vanaf februari 2027 een nieuwe benzineauto met een cataloguswaarde van € 45.000.
De extra werkgeversheffing bedraagt:
12% × € 45.000 = € 5.400 per jaar
Dat is € 450 extra per maand, boven op de bestaande leasekosten.
De nieuwe heffing speelt dus vooral bij:
- nieuwe leasecontracten;
- vervanging van bestaande leaseauto's;
- nieuwe medewerkers die vanaf 2027 een leaseauto krijgen
- als het leasecontract in 2026 is gesloten, maar geeffectueerd wordt in 2027 dan geldt de extra heffing ook
Geldt dit ook voor bestaande leaseauto’s?
Nee.
Voor auto’s die vóór 1 januari 2027 al aan een werknemer ter beschikking zijn gesteld, geldt een overgangsregeling. Daardoor worden lopende leaseauto’s niet direct geraakt.
Waarom is dit ook een HR-vraagstuk?
Veel werkgevers zien een leaseauto vooral als een financiële of fiscale regeling. In werkelijkheid is het één van de belangrijkste arbeidsvoorwaarden.
De nieuwe werkgeversheffing kan daarom invloed hebben op:
- het leasebeleid;
- mobiliteitsbudgetten;
- de totale arbeidsvoorwaarden;
- recruitment;
- het behouden van medewerkers.
Juist daarom is het verstandig om HR tijdig bij deze ontwikkelingen te betrekken.
Met welke zaken moet je als werkgever nu al bezig zijn
Voordat de eerste nieuwe leaseauto in 2027 wordt besteld, is het verstandig om stil te staan bij een aantal vragen:
- Welke leasecontracten lopen de komende jaren af?
- Hoeveel medewerkers krijgen vanaf 2027 een nieuwe leaseauto?
- Is ons huidige mobiliteitsbeleid nog toekomstbestendig?
- Is een elektrische leaseauto of mobiliteitsbudget een beter alternatief?
- Hebben we de financiële gevolgen al doorgerekend?
Hoe kan Peoplez helpen?
Nieuwe wet- en regelgeving heeft vaak gevolgen voor je arbeidsvoorwaarden én je HR-beleid.
Peoplez ondersteunt organisaties onder andere bij:
- het actualiseren van arbeidsvoorwaarden;
- het opstellen of aanpassen van mobiliteitsbeleid;
- het aanpassen van personeelshandboeken;
- communicatie richting medewerkers;
- strategisch HR-advies.
Zo zorg je ervoor dat je organisatie niet alleen voldoet aan de wet, maar ook aantrekkelijke arbeidsvoorwaarden blijft bieden.
Wil je weten wat dit voor jouw organisatie betekent?
Iedere organisatie is anders. De impact van deze nieuwe werkgeversheffing hangt onder andere af van het aantal leaseauto’s, de contractduur en je huidige mobiliteitsbeleid.
Wil je sparren over de gevolgen voor jouw organisatie? Peoplez denkt graag met je mee.
Veelgestelde vragen
Vanaf 1 januari 2027 betalen werkgevers een extra werkgeversheffing van 12% van de cataloguswaarde voor nieuwe benzine-, diesel- en hybride leaseauto's die ook privé worden gebruikt. Deze heffing komt volledig voor rekening van de werkgever en staat los van de bijtelling die de werknemer betaalt.
Nee. Leaseauto's die vóór 1 januari 2027 aan een medewerker ter beschikking zijn gesteld, vallen onder een overgangsregeling. De nieuwe heffing geldt alleen voor nieuwe leasecontracten en nieuwe leaseauto's die vanaf 2027 in gebruik worden genomen. Let op: wordt een leasecontract in 2026 afgesloten maar gaat de auto pas in 2027 rijden, dan geldt de heffing wel.
De werkgeversheffing bedraagt 12% van de cataloguswaarde van de leaseauto per jaar. Bij een auto met een cataloguswaarde van €45.000 betekent dit een extra kostenpost van €5.400 per jaar, oftewel €450 per maand.
De nieuwe regelgeving heeft invloed op het mobiliteitsbeleid, de arbeidsvoorwaarden, leasebudgetten en de aantrekkelijkheid van het arbeidsvoorwaardenpakket. Werkgevers doen er verstandig aan hun mobiliteitsregeling, personeelshandboek en arbeidsvoorwaarden tijdig te herzien.
Dat hangt af van de situatie. De nieuwe werkgeversheffing geldt voor personenauto's met CO₂-uitstoot die vanaf 1 januari 2027 voor het eerst aan een medewerker ter beschikking worden gesteld voor privégebruik. Ook een tweedehands benzine-, diesel- of hybride leaseauto kan daarom onder de nieuwe regeling vallen. Het is dus niet alleen de leeftijd van de auto die bepalend is, maar vooral het moment waarop de auto aan de medewerker ter beschikking wordt gesteld en de fiscale regels die daarop van toepassing zijn. Laat je daarom goed adviseren voordat je kiest voor een tweedehands leaseauto als kostenbesparend alternatief.
Neem contact
op met Peoplez
Heb je nog een vraag? Neem gerust contact met ons op, en je kunt binnen 1 werkdag een reactie van ons verwachten. We helpen je graag!
Dat kan!
- Elke werkdag HR
- Specialist in HR oplossingen
- HR ondersteuning op maat
